Spice Hotel & Spa

All Inclusive
24.11.-1.12.2016
12948 Kč

Hotel Solemar

Polopenze
17.11.-24.11.2016
10201 Kč

Hawaii Le Jardin

All Inclusive
3.12.-10.12.2016
11390 Kč

Čím se rakouské Alpy liší od českých hor?

Chcete-li si užít neopakovatelné, nezapomenutelné a adrenalinové lyžování, české ski areály vás určitě svou nabídkou sjezdových tratí neuspokojí. Tím pravým ořechovým jsou zimní Alpy v Rakousku. V porovnání s našimi lyžařskými středisky jsou ski areály v Alpách rozsáhlejší, mají modernější vybavení a kvalitnější servis. Nebudete se potýkat s frontami, sjezdovky jsou přes noc upravovány a připravovány na další den plný sjezdového lyžování.

Lyžování v Rakousku je charakteristické svými specifiky, o nichž zkušení lyžaři určitě vědí. Sice nejsou místní střediska tak rozsáhlá jako například ve francouzských Alpách a i když se nachází v jednom údolí, jsou rozdělena na několik částí. Ale hlavní výhodou je, že většinou nabízí společný skipas, a tak můžete lyžovat na stovkách kilometrů nesourodých sjezdovek.

Rakousko – kolébka alpského lyžování

Na rozdíl od České republiky se mohou rakouské Alpy pyšnit několika tisíci kilometry upravených sjezdovek, pevným technickým zázemím lyžařských areálů a cenou odpovídající kvalitě služeb. I ubytování Alpy řadí mezi přední výhody, proč sem turisté často míří za zimní dovolenou. V České republice najdete jen minimum ski areálů, které mohou své návštěvníky ubytovat v luxusním pětihvězdičkovém hotelu. Rakouské Alpy jsou od nás snadno dostupné. Stačí naložit lyžařské vybavení do auta a vyrazit.

Rakousko je typické svými dlouhými zimami. Počasí Rakousko Alpy slibuje po celou zimní sezónu časté sněžení, chladné počasí, ale nemusíte se obávat extrémně nízkých teplot. Sníh vydrží ve velmi dobré kvalitě vhodné pro lyžování až do jara s výjimkou nejníže situovaných lyžařských areálů. Nadmořská výška v rakouských Alpách se pohybuje od 544 do 3 440 metrů. Díky místním ledovcům však můžete v Alpách lyžovat po celý rok. V neledovcových částech pohoří je lyžařská sezóna vyhlášena od prosince do března.